Φωτογραφικό υλικό από την υπογραφή σύμβασης τριών χρησιδανείων μεταξύ του Πανεπιστημίου Κρήτης, του Δήμου Ρεθύμνης και της Δημοτικής Επιχείρησης Ύδρευσης – Αποχέτευσης Ρεθύμνου

Φεβ 12, 2020 | Εκδηλώσεις Τμήματος - 2019

Σήμερα 21 Μαρτίου 2019 και ώρα 10:15 υπογράφηκε η σύμβαση τριών χρησιδανείων, μεταξύ του Πανεπιστημίου Κρήτης, του Δήμου Ρεθύμνης και της Δημοτικής Επιχείρησης Ύδρευσης – Αποχέτευσης Ρεθύμνου. Συγκεκριμένα, το Πανεπιστήμιο Κρήτης παραχώρησε στον Δήμο Ρεθύμνης 63,5 στρέμματα, με σκοπό την κατασκευή Πειραματικών και Ειδικών Τύπου σχολείων, ενώ στην Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης-Αποχέτευσης Ρεθύμνου 6,5 στρέμματα από την περιουσία του.

Από μεριάς του Δήμου Ρεθύμνης, παραχωρήθηκε στο Πανεπιστήμιο Κρήτης η χρήση του Φοιτητικού Πολιτιστικού Κέντρου «ΞΕΝΙΑ» για 50 συναπτά έτη.